Zvětšení prsů - augmentace

 
<

DALŠÍ INFORMACE

Augmentace

Citlivě volené zvětšení vrozeně malých prsů nebo prsů po ztrátě jejich objemu po těhotenství podpoří vždy sebevědomí ženy a kvalitu jejího života.

Snad nejvíce ze všech vad prsů působí na ženu nedostatečně vyvinutá prsní žláza, ať již jednostranně nebo na obou stranách. Stejně tak se setkáváme se zmenšeným objemem prsní žlázy u žen po porodu. V obou případech, pokud nedostatečný objem prsní žlázy není doprovázen přílišným povadnutím nebo poklesem prsu, lze velmi efektně korigovat tuto vadu pomocí silikonových implantátů.

K nejčastějším dotazům u augmentací prsů, kromě volby tvaru  a velikosti implantátů, patří otázka jejich uložení nad sval nebo pod sval. Žádnou z obou metod nelze považovat za absolutní, každá má svá pro i proti.

DALŠÍ INFORMACE

Augmentace

Uložení implantátů nad sval je vhodné tehdy, volíme-li implantáty menší velikosti, prsa jsou s volnější a přitom pevnou a kvalitní kůží s dostatečně silnou podkožní tukovou vrstvou. Tam, kde je příliš tenká a volnější kůže a chabý podkožní tuk, při uložení nad sval je větší riziko viditelného „vlnění“ implantátu s pohmatovými nerovnostmi. Podobně je tomu v případech,kdy plastický chirurg podlehne naléhání ženy, která má velká a volně visící prsa vyžadující spíše modelaci, ale z obavy následných jizev upřednostňuje volbu jednoduché augmentace velkými implantáty. Téměř vždy je však potom nutné v odstupu´několika měsíců či let vyjmout implantáty, modelovat prsa a případně vložit menší implantáty pod sval.

Výhodou uložení nad sval je při správné volbě velikosti implantátů přirozená pohyblivost augmentovaných prsů v poloze na zádech, ve stoje i při pohybu.

>
 
 

operace nosu / augmentace prsou / modelace prsou / operace obličeje facelift / miniabdominoplastika /