Operace obličeje - Facelift

 
<

DALŠÍ INFORMACE

Facelift

Přirozený lifting obličeje je pro ženy vždy pohlazením na duši a jednou z cest nerušeného pokračován í profesní dráhy. Nejdůležitějším kritériem dobře provedené operace je kromě nekomplikovaného pooperačního průběhu zachování přirozeného vzhledu  obličeje.

Podstatou operace je uvolnění kůže obličeje a krku od hlubších vrstev a odstranění přebytečné kůže.Kožní řezy vedeme tak, aby byly co nejméně nápadné, to znamená od vlasaté části spánkové krajiny před boltec (nebo za tragus – chrupavčitý výběžek ve středu boltce – za účelem neviditelnosti jizvy v této lokalitě), dále pod ušní lalůček, za boltec a končíme příčným řezem ve vlasaté částí záušního prostoru. Kromě kůže je v hlubších vrstvách podobným způsobem uvolňován a vypínán vazivově svalový aparát k podpoře trvanlivosti operace (tzv. SMAS). Operace je absolutně nebolestivá, na naší klinice je vždy vedena v kombinaci nitrožilní a místní anestézie a pacientka je v jakémsi polospánku se schopností okamžitě spolupracovat.

DALŠÍ INFORMACE

Facelift

Nikdy se nestalo, že by zákrok byl pociťován bolestivě, spíše naopak s příjemnými pocity. Zde je třeba vyzdvihnout i kvalitu našeho zkušeného anesteziologa.

Po dvoudenní hospitalizaci si pacientka může 5.den umýt vlasy, stehy jsou odstraněny 10.-12. den. Při nekomplikovaném pooperačním průběhu doba rekonvalescence je obvykle velmi krátká a nejsou výjimky, kdy žena nastupuje do zaměstnání ještě před odstraněním stehů.

Moje průměrná doba operace: 1 hodina a 2O minut, za „tragus“: 1 hodina a 35 minut

>
 
 

operace nosu / augmentace prsou / modelace prsou / operace obličeje facelift / miniabdominoplastika /