Operace nosu - Rinoplastika

 
<

DALŠÍ INFORMACE

Rinoplastika

Při korekci pouze měkkého nosu nezasahujeme do jeho kostry, ale většinou odstraňujeme pouze části křídlových a hrotových chrupavek.

Pro zkušenějšího, vyoperovaného a manuálně zručného plastického chirurga trvá kompletní a nekomplikovaná rinoplastika  do jedné hodiny. U reoperací, u kterých je velmi obtížné uvolňování kůže od kostry pro těžké zjizvení, jsou operační časy delší. Stejně tak u těžkých poúrazových deformací nosu. Naproti tomu při korekci pouze měkkého nosu je čas operace výrazně kratší.

Co jistě uvítá každý perspektivní zájemce o rinoplastiku je ta skutečnost, že operovaný nos nebolí. Nepříjemná je  snad nutnost dýchat ústy po dobu nejméně 2 dnů pro zavedení nosní tamponády. Jen výjimečně je operace doprovázena většími otoky víček a modřinami. Ty obvykle do doby sejmutí sádry vymizí.

 

 

DALŠÍ INFORMACE

Rinoplastika

Doporučená doba hospitalizace je u kompletní rinoplastiky 2 dny, při korekci pouze měkkého nosu provedené v celkové anestézii postačí 1 den, při operaci v místním znecitlivění nehospitalizujeme.

Strava je první pooperační den tekutá, v dalších dnech kašovitá. Později přecházíme na normální stravu. Po operaci je nutná poloha na zádech s vyvýšenou horní polovinou trupu. Při přetočení na bok může dojít k výraznému jednostrannému otoku očnice a víček. Sádru ponecháváme přiloženou po operaci 2 týdny, při korekci pouze měkkého nosu 10-12 dnů.

Moje průměrná doba kompletní rinoplastiky: 35 minut

>
 
 

operace nosu / augmentace prsou / modelace prsou / operace obličeje facelift / miniabdominoplastika /