Operace povadlé stěny břišní - abdominoplastika

 
<

DALŠÍ INFORMACE

Miniabdominoplastika

 

Jednou z možností, jak omezit pooperační komplikace na minimum, je použití operační metody, kterou nazýváme miniabdominoplastika.Je to časově nenáročný výkon a umožňuje nejen rychlou mobilizaci ženy z lůžka, ale také podstatně kratší rekonvalescenci po operaci. Tato  metoda přináší velmi uspokojivé výsledky a to u žen, u kterých se nachází povadlá stěna břišní isolovaně v podbřišku nebo pouze v nadbřišku.

Dolní miniabdominoplastika je operace s mobilizací kůže od třísel k pupku a redukcí nadbytečné kůže pouze v podbříšku. Výsledná jizva je pouze horizontální.

Horní miniabdominoplastikou nazýváme výkon, při kterém uvolňujeme kůži od stěny břišní pouze v nadbříšku a to od pupku po oblouky žeber. Výslednou jizvu po redukci nadbytečné kůže orientujeme tak, aby byla uložena v podprsních rýhách.


DALŠÍ INFORMACE

Miniabdominoplastika

 

Kombinovaná horní a dolní miniabdominoplastika vzniká spojením obou miniabdominoplastik. Při ní uvolňujeme prakticky celou stěnu břišní a její přednosti je kromě málo znatelných jizev i ponechaný pupek v původní poloze bez nutnosti jeho obříznutí.

Doba hospitalizace bývá 1 den, stehy jsou odstraňovány 17.-21. den. Rekonvalescence zde bývá podstatně kratší než u klasické abdominoplastiky, obvykle 3 – 4 týdny.

Moje průměrná doba operace:                                             dolní miniabdominoplastika: 35 minut                            horní miniabdominoplastika: 50 minut

>
 
 

operace nosu / augmentace prsou / modelace prsou / operace obličeje facelift / miniabdominoplastika /