Liposukce

 
<

DALŠÍ INFORMACE

Liposukce

Liposukce je relativně jednoduchý operační zákrok přinášející ženě téměř vždy okamžitě výrazný kosmetický efekt.Při liposukci,ať je prováděna jakoukoliv technikou, nesmí dojít k vytvoření pooperačních deformit a asymetrií. Ty mohou být způsobeny buď přílišným odsátím tuku s následnými i rozsáhlými vkleslinami kůže, nebo naopak přílišným konzervatizmem při odsávání. Velkou opatrnost je nutno mít u ochablé kůže břicha či vnitřních stehen, která bývá podmíněna genetickou dispozicí nebo velkou redukcí váhy. Výsledek po operaci je vždy v těchto případech méně efektní. Liposukce je prováděna obvykle v celkové anestézii, výjimečně v nitrožilním nebo místním znecitlivění. Druh doporučené liposukce lékařem by měl být vždy ve shodě s přáním pacienta.Některá pracoviště jsou vybavena všemi druhy liposukcí  - klasickou, vibrační, ultrazvukovou, nověji i laserovou. K méně využívaným liposukcím patří tumescentní  liposukce, která nemusí přinášet vždy původně prezentované výsledky.

DALŠÍ INFORMACE

Liposukce

Pokud je operace vedena v celkové anestézii, doba hospitalizace bývá 1 den. V ostatních případech hospitalizace není nutná. Po dobu 6 týdnů od operace je nutné nosit elastické kompresivní prádlo.

Doba operace se liší druhu užité liposukční techniky, obecně platí, že nejkratší je u klasické liposukce a nejdelší u liposukce laserové.

Moje průměrná doba, například klasické liposukce velké oblasti (boky) trvá 20-30 min.

>
 
 

operace nosu / augmentace prsou / modelace prsou / operace obličeje facelift / miniabdominoplastika /